Користувач:Пероганич
Версія від 09:28, 3 липня 2021, створена База2 (обговорення | внесок)
Вікібізнес — агенція репутаційного менеджменту з головним офісом у Києві. Вікібізнес розпочала діяльність у 2010 році з консультування українського і міжнародного бізнесу та політиків щодо написання статей у вікіпедію. [1]. У 2017 році компанія Вікібізнес почала надавати послуги з репутаційного менеджменту, PR та позиціонування брендів. Територія діяльності компанії: США, Азія, Африка та Україна. Розвиває патріотичне крило Вікіпатруль, як соціальну відповідальність бізнесу і конкурента Вікімедіа Україна[2][3]. Також мають сайт https://www.wikilab.tech.
Боротьба з Вікімедіа Україна
- Анонімна стаття, яка проливає світло на бажання Юрія Пероганича, екс-директора Вікіпедії в Україін, заробляти гроші на платних редагуваннях.
- "редатори і адміни довгожителі обросли лобістськими групами і просувають інтереси як політичних партій так і відвертої 5ої колони", "просування відверто антиукраїнських політичних інтересів членами організації та досвідченими адміністраторами.— це лише верхівка айсбергу. все набагато гірше.
- "ексклюзивне членство. Кількість офіційних членів організації суворо обмежена до 60-65 членів. — сам Пероганич бідкається постійно, що його власна Вікімедіа застрягла у розвитку.
- "Іноді адміністратори Вікіпедії зловживають службовим становищем та шантажують політиків та бізнесменів: накидують їм необґрунтовану критику, жовті скандали або погрожують видалити статтю, вимагаючи винагороду. З такими адміністраторами доводиться боротися за допомогою внутрішнього арбітражу співробітників Вікі." — кількість адміністраторів зменшується, які цим займаються.
- "На жаль, є і темний бік тем, які люблять документувати вікіпедисти. Наприклад: кількість сторінок актрис жанру фільмів для дорослих становить 355 статтей; тоді як кількість засновниць американських компаній має лише 43 записи. Вікіпедія містить 858 сторінок про серійних вбивць чоловічої статі, але лише 80 сторінок про благодійників. Хоча вікіпедисти, як правило, працюють анонімно, наведені вище факти та цифри дають нам підказку про типи людей, які документують знання у вільний час та про упередженість спільноти. — тому Вікіпатруль виправляє цю ситуацію і десятки волонтерів щотижня створюють багато нових сторінок про успішних жінок.
- "Ворожа та агресивна тактика, що застосовується декількома недоброзичливими адміністраторами, призвела до культури страху серед вікіпедистів, багато з яких перестали ставити шаблони та попереджати про платні редагування, бо боялись блокування власних акаунтівЧи повинні редактори платної Вікіпедії розкривати конфлікт своїх інтересів?</ref>